İLETİŞİM HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ BİZE YAZIN ANA SAYFA


Tesisatınıza baskı yapmayın!
Honeywell'in basınç düşürücü vanaları, su tesisatlarını yüksek basıncın yarattığı olumsuzluklara karşı korur. Özellikle geceleri su kullanımı az olduğu için su basıncı devamlı olarak değişir ve artar. Bu nedenle oluşan su darbesi tüm tesisat malzemelerine zarar verir. Doğru seçilmiş bir basınç düşürücü vana, tüm sistemi yüksek basıncın oluşturacağı zararlardan korur. Su basıncının düşürülmesi, su kullanım miktarının ve su kaçaklarının da önemli seviyede azalmasını sağlar. Örneğin; su basıncı 6 bar'dan, 3 bar'a düşürüldüğünde su tüketim miktarı yüzde 30'a kadar azaltılabilir.
Su tesisatınızın sigortası

Patenti Honeywell'e ait ters yıkama sistemi güvenli temiz su sağlarken, kartuş değiştirmeye gerek kalmadan, su tesisatını katı maddelerin neden olduğu korozyondan korur. Ters yıkama sırasında da filtreden temiz su alınmaya devam edilir.

Ters yıkama sırasında kartuş üzerindeki bir çark aracılığıyla su, içten dışa doğru basınçlandırılır. Oluşan bu yüksek basınç, filtreyi kısa sürede bütün kirli maddelerden temizler. Bu sırada ikinci bir yüzeyden devamlı olarak tortulardan arındırılmış su alınabilmektedir. Bu sürekli temizlik, tesisatta sağlıksız maddelerin oluşumunu engeller. Honeywell'in DIN/DVGW - sertifikalı tüm filtreleri manuel veya zamana bağlı olarak Z 11 S geri yıkama motoruyla kolayca temizlenebilir.

Temiz suyun garantisi...

Ters basınç, ters akış ve kirli suyun sifon etkisi ile geri gelmesi, içme suyu sistemleri için büyük tehlike yaratır. Avrupa standartları, güvenli ve uygun bağlantı parçalarının seçimi için akışkanları 5 kategoride toplamaktadır:

  • Kategori 1: Kirlilik içermeyen temiz içme suyu.
  • Kategori 2: Kirlilik içeren fakat sağlığa zararlı olmayan su.
  • Kategori 3: Sağlığa zararlı akışkanlar.
  • Kategori 4: Yüksek miktarda toksik madde içeren ve sağlığa zararlı akışkanlar.
  • Kategori 5: Patojenik bakteri içeren akışkanlar.

Honeywell emniyet bağlantı elemanları, geri akışı önlemek için kullanılır ve her türlü ortamda, içme suyu kalitesini korumayı garanti eder. Sistem ayırıcıları sadece 4. kategoriye kadar kullanılabilir. Bu ayırıcılarda 2 adet geri akış önleyici ve bir adet boşaltma vanası olmak üzere 3 adet hidrolik zon bulunur. Geri akış önleyiciler akışın sadece bir yönde olmasına izin verir ve içme suyunun korunmasnda en basit yöntemdir.

Anında, güvenli sıcak su...

Honeywell'in yüksek kaliteli vanaları, su sıcaklığını kontrol altında tutarken tüm sistemin güvenliğini sağlar. Modüler bir yapıya sahip olan Honeywell emniyet vanaları, diğer ürün grupları ile birleştirilebilir. Plastik malzemeden imal edilen kontrol ekipmanları montaj ve servis hizmetlerinde büyük kolaylık sağlar. Diyaframlı emniyet ventilleri, istenilen açma basınç değerine ayarlanmış olarak bu basınç değerini garanti eder.

Termostatik karışım vanaları kullanım sıcak suyu sistemlerinde beslenme suyu sıcaklık kontrolu için, ısıtma sistemlerinde ise yerden ısıtma veya kazan dönüş suyu sıcaklığı limitlemesi için kullanılabilir. Otomatik kazan besi ventilleri ile kapalı devre ısıtma sistemlerinde eksilen suyun el değmeden tesisata takviye edilmesi sağlanır.

Ömür uzatan teknoloji...
Alwa izolasyon ve balans vanaları özellikle kullanım suyu uygulamalarında, en zor koşullarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Su içindeki korozif maddeler yalnızca içme suyunun kalitesini etkilemekle kalmaz, ayrıca sistemdeki vanaları da olumsuz etkiler. Bu nedenle kullanım suyunda, yeni bilgilere ve yönetmeliklere uygun, güvenilir ve en yüksek dayanıklığa sahip vanaların kullanılması kaçınılmazdır.
Köşe bucak ideal sıcak!
Radyatör ısıtma sistemlerinde, termostatik vana kullanılarak her odanın, hatta her köşenin sıcaklığı istenilen seviyede tutulur. Bu sayede yakıt tüketiminde yüzde 20'ye varan tasarruf sağlanırken, konfor da en üst düzeye yükseltilir. Doğru seçilmiş bir termostatik vana, radyatör dönüş vanası grubu, montaj ve servisi kolaylaştırdığı gibi, daireler ve odalar arasında doğru bir ısı dağılımını da sağlar.
Daha basit tesisat, daha dengeli ısı dağılımı
Kombi-plus serisi balans vanaları binaların ısıtma ve soğutma sistemindeki hidrolik ayarları yaparken, üzerlerindeki çeşitli fonksiyonlar sayesinde tesisatları basitleştirerek bir çok armatürden tasarruf sağlar. Balans vanaları, tesisatlardaki yüklere tasarım değerinde debinin gitmesini sağlayarak, binalardaki ısı dengesizliklerinin önüne geçer. İki yollu otomatik kontrol vanaları ile kullanılan, fark basınç kontrolünü sağlayan balans vanaları değişken debili sistemlerin her noktasında sabit fark basıncını garanti altına alır.

Copyright © 2004
Tuna Isı Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.